<-

Magazín

Na jaký rošt ideálně uložit pěnovou matraci

Pořídili jste si novou pěnovou matraci, která slibovala lepší, kvalitnější a pohodlnější spánek, ale ještě to podle vás není ono? A uložili jste ji na správný rošt? Jeho konstrukce je důležitá, jak pro vás, tak pro matraci. Sezname se s rošty, které vaší matraci dodají nový rozměr.

Samotná matrace váš spánek nespasí

Nová matrace není všechno. Jestli si od ní slibujete zázraky, konec bezesných nocí a bolesti zad, může vás zklamat i ta nejkvalitnější. A roli v tom nehraje ani to, jestli je vyrobená z některé z moderních pěn, latexu nebo pružin.

Bolesti zad i krční páteře nás ale nejlépe dokáže zbavit zbavit matrace vyrobená z tzv. paměťové pěny. Dokonale se přizpůsobuje křivkám těla a poskytuje oporu tam, kde ji nejvíce potřebujeme. Samozřejmě platí, že čím vyšší vrstva paměťové pěny v matraci je, tím lépe.

Lepších výsledků v řešení zdravotních komplikací ale dokáže pouze se správnou podporou, tedy roštem, na který je uložena. Těch je na výběr několik druhů, pevný, lamelový nebo polohovací. Který je ideální pod pěnovou matraci?

Pevný nebo polohovací?

Pěnové matrace mají velkou výhodu v tom, že jsou velmi elastické a přizpůsobivé. Uložit je tedy můžete na všechny typy roštů a nemusíte se vát, že byste jí ublížili. Vyhnout byste se ale měli pevné desce, která matraci nedopřeje dostatečné odvětrávání.

Za nás doporučujeme, abyste kvalitní pěnové matraci dopřáli co nejkvalitnější rošt. Ideální je uložit ji na lamelový rošt, ať už pevný nebo polohovací, s maximálním rozestupem lamel 4 cm. To z toho důvodu, aby nedocházelo k jejímu zbytečnému přetěžování v místech, kde oporu nemá.

Jak si vybrat mezi pevným a polohovacím lamelovým roštem?

  • Pevný lamelový rošt postačí těm, kteří postel využívají skutečně jen pro spánek. U vybraných modelů máte také možnost ovlivnit jeho tvrdost, a to díky posuvným gumičkám v oblasti bederní páteře.
  • Polohovací lamelový rošt potěší každého, kdo v posteli tráví hodně času, ať už dobrovolně nebo ze zdravotních důvodů. Polohování pod hlavou ocení čtenáři, filmoví nadšenci i milovníci snídaní do postele. Polohovatelnou oblast nohou přijde vhod například ženám v těhotenství. Naprostou nezbytností je potom polohovatelnost roštu pro pacienty při rekonvalescenci po operaci, osoby dlouhodobě upoutané na lůžko i seniory. V takových případech už stojí za zvážení vyšší investice do elektricky ovládaného roštu, který usnadní spoustu práce.
Líbí se vám tento článek? Podělte se s ostatními: