<-

Záruky kvality matrací Curem

Záruky kvality matrací Curem

Luxusní matrace Curem přináší špičkovou technologii do vašich ložnic. Opírají se o poznatky z technologií známých z letů do vesmíru a svými unikátními vlastnostmi ručí za nejvyšší možný spánkový komfort s maximálními ortopedickými vlastnostmi.

Luxusní matrace Curem přispívají k hlubokému a klidnému spánku a pomáhají předcházet a mírnit pohybové, svalové a kloubní bolesti.

Chcete vidět důkazy, že si matrace Curem titul „luxusní“ opravdu zaslouží? Připravili jsme pro vás 10 kritérií, díky kterým matrace Curem splňují i ty nejvyšší nároky.

 1. Mechanické zátěžové testy
 2. Klinické hodnocení
 3. Testování přístrojem ERGOCHECK
 4. Promyšlená konstrukce matrací pro dvoulůžko
 5. Speciální líné pěny Curemfoam
 6. Kontrola původu a jakosti
 7. Potah Curem Cooper
 8. Ramenní kolébka
 9. Desetiletá záruka
 10. Patříme do programu Dr.Sleep

1. Mechanické zátěžové testy

Všechny matrace jsou ve fázi prototypu podrobeny mechanickému zátěžovému testu. Každá matrace je tedy namáhána 200.000 mechanickými cykly. Hodnotí se míra proležení, změkčení a deformace v různých směrech. U matrací Curem se naměřené hodnoty odolnosti pohybují mezi 99 – 100 %..

2. Klinické hodnocení

Všechny matrace Curem jsou zařazeny do programu důkladného testování a posuzování klinické kvality.

3. Testování přístrojem ERGOCHECK®

ErgoCheck je citlivá měřící podložka, s jejíž pomocí jsou testovány všechny prototypy nových matrací Curem, aby bylo dosaženo nejlepších možných výsledků. Vždy se zkouší různé typy postav a váhové kategorie.

Výstup měření je vyhodnocován počítačovým programem za přítomnosti technologa a konstruktéra, a posléze konzultován s lékaři a rehabilitačními pracovníky. Matrace Curem si můžete prostřednictvím měřícího zařízení ErgoCheck vyzkoušet na vybraných prodejnách i Vy.

Více informací o akci „Zdravé spaní ErgoCheck“ na www.curem.cz.

4. CUREM matrace pro dvoulůžka

Matrace Curem se od běžných matrací odlišují i v dalším důležitém konstrukčním detailu: v rozměrech pro dvoulůžka do rozměru 200x200 cm mají ložnou plochu jádra vyrobenou z jednoho kusu (to je možné díky odolnosti a nejvyšší jakosti CuremfoamTM VISCO pěn). Konkurenční výrobky mívají ložnou plochu slepenou ze dvou kusů.

Matrace Curem nejsou typickými partnerskými matracemi – nemají stejnou konstrukci ložných ploch s rozdílnými tuhostmi. Použité speciální pěny CuremfoamTM (to je to tajemství) mají takové vlastnosti, že jedna ložná plocha vyhoví většině uživatelů s různými hmotnostmi a požadavkům na tuhost lůžka. Navíc si každou z řady matrací Curem můžete objednat v klasické či zvýšené tuhosti (varianty Hard). Vyzkoušejte si je na vlastní záda u prodejců Curem.

5. CuremfoamTM

 • CuremfoamTM Visco 85, CuremfoamTM Visco 50. Chráněný materiál značky Curem.

Speciální líné pěny vysoké objemové hustoty nejvyšší kvality. Používají se výhradně v matracích Curem. Navozují efekt podobný „stavu beztíže“. Vynikající podpora páteře. Pro nejvyšší dosažitelný komfort spánku vždy hledejte ochrannou známku CuremfoamTM.

 • CuremfoamTM. Pěna vysokého objemu, chráněný materiál značky Curem.

Je známa svojí prodyšností, skvělou bodovou elasticitou, dlouhou životností a pevností. Vyniká vysokou objemovou hustotou, což v praxi znamená dlouhou životnost, vzdušnost, pohodlí a ve spojení s ostatními komponenty matrací Curem maximální možný komfort pro celé Vaše tělo. Najdete ji v základnách matrací Curem C1000 – C5000 EGO.

 • CuremfoamTM Visco BSF.

Vysokoobjemová viskoelastická (termoaktivní) BIO pěna, vyrobená ze sójových olejů. Pěna je vyráběna tak, aby měla vysokou setrvačnost – má navíc optimalizovaný odpor proti stlačení. Tuto pěnu najdete u modelu Curem C5000 EGO v tzv. „ramenních kolébkách“, kde díky svým vlastnostem umožňuje maximální možnou stabilizaci ramene při jeho současném uvolnění do přirozené polohy během spánku na boku.

6. Kvalita CUREM

Všechny matrace Curem jsou vyrobeny pouze z materiálů nejvyšší jakosti. Každá dodávka vstupních surovin, pocházejících výhradně z EU, je předmětem důsledné kontroly.

Jsou používány výhradně pěny CuremfoamTM, CuremfoamTM Visco, CuremfoamTM Visco BSF. Jedná se o pěny vysoké hustoty. Tyto pěny jsou používány výhradně značkou Curem a nenajdete je v žádných jiných matracích.

Každá matrace Curem je před expedicí kontrolována nezávisle na sobě dvěma pracovníky výstupní kontroly a spolu s výsledkem zaevidována. Spánek na matraci Curem je cestou do říše komfortu a zdraví. Tým Hilding Anders Česká republika a.s., divize Curem.

7. Potah Curem Cooper

Luxusní potah matrací Curem je snadno snímatelný, pratelný na 60°C a díky dvoudílnému provedení se vleze i do běžné pračky. Dodáváme jej v tradiční bílé barvě PURE, nebo v elegantní černé BLACK. Složení je 78 % bavlna nejvyšší jakosti, 22 % polyesterová vlákna.

Potahy prošíváme precizní technologií moderními CNC vzory navrženými v počítači. Každý potah prošíváme zvlášť.

U matrací Curem C3000, C4000 a C5000 EGO navíc potah prošíváme vrstvou visco pěny pro ještě vyšší komfort; potah snáší i chemické čištění. Zdarma navíc získáte pratelný a snadno snímatelný matracový chránič.

8. Ramenní kolébka

Slouží k optimalizaci protitlaku v oblasti ramen – dochází zde ke zmenšení tuhosti a zvýšení setrvačnosti efektu líné pěny. Ramenní kolébka je vyrobena z viscoelastické bio pěny, vyrobené na bázi sójových olejů. Vyznačuje se odlišnými parametry protitlaku, míry stlačení a navíc je velice vzdušná a odolná. Díky použitému bio materiálu je velice vhodná pro alergiky.

Ramenní kolébkou z bio viscoelastické pěny je vybavena matrace C5000 EGO v obou svých částech tak, aby bylo možno matraci otáčet při zachování výhody jejího použití.

9. Regresivní záruka CUREM

Luxusní matrace Curem s dlouhou zárukou. Regresivní záruka 10 let na jádro matrace. Od 0 do 6 let má zákazník právo na plnou úhradu. Od 7 do 10 let bude úhrada krácena o 20 % každý rok.

10. Dr.Sleep projekt

Matrace Curem jsou součástí programu Dr.Sleep pro výběr nejvhodnější matrace. Interaktivní konfigurátor najdete přímo u vybraných prodejců označených samolepkou Dr. Sleep ve formě snadno použitelného dotykového počítače.

Vyzkoušet si jej můžete nezávazně také on-line na webových stránkách drsleep.cz.

Na internetových stránkách www.curem.cz je k dispozici také poradna odborníka.

Rozměry matrací CUREM

 • Matrace dodáváme v rozměrech: 80x195, 85x195, 90x190, 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200, 180x200 cm.
 • O těchto rozměrech a dalších možnostech výroby atypických rozměrů se informujte u svého prodejce.