Jakou matraci si pořídit?

Pokud nemáte čas na dlouhé brouzdání internetem a procházení kamenných prodejen, abyste zjistili, které matrace jsou ty nejoblíbenější a jak si správně vybrat, nabízíme Vám jednodušší řešení.

V tomto článku najdete přehled nejoblíbenějších matrací Tropico a nejprodávanějších rozměrů matrací.

6 matrací, které zákazníci kupují nejčastěji

  • Matrace Calipo. Tato partnerská matrace s masážní 7-zónovou profilací a rozdílnou tuhostí ložných ploch patří v této kategorii mezi nejoblíbenější.
  • Matrace Nicol. Luxusní model Nicol nabízí svým uživatelům vysoký komfort spánku a tvarovou stálost. Navíc má opravdu dlouhou životnost (10 – 20 let).
  • Matrace Aroma Visco. Tato BIO matrace je vhodná pro ty zákazníky, kteří jsou šetrní k životnímu prostředí a navíc chtějí mít jistotu maximálního komfortu během spánku.
  • Matrace Xena Trio. Tato matrace patří mezi nejprodávanější v kategorii matrací pro teenagery. Tuto matraci tvoří kompaktní sendvič s jádrem z odolné studené HR pěny. Navíc je zde volba tuhosti ložných ploch, kdy tvrdší strana HARD má dokonce nosnost až 130 kg.
  • Matrace Family. Tato moderní matrace je vhodná pro rodiny. Je jednoduchá a pomáhá širokému spektru zákazníků vyřešit problémy s páteřním svalstvem.
  • Matrace Maxi. Matrace Maxi je vhodná pro ty, kdo si neví rady s volbou tuhosti matrace, má totiž jak tvrdší stranu HARD, tak měkčí stranu SOFT. Vyhovuje tak i párům, které mají rozdílné požadavky na tuhost matrace.

Jaké rozměry matrace jsou oblíbené?

Nejvyhledávanější rozměry matrací jsou 90x200 a 160x200. V závěsu za nimi jsou pak rovněž oblíbené rozměry matrací 140x200 a 180x200. Pokud si nevíte rady, řiďte se pravidlem, že matrace by měla být cca o 10cm delší, než je Vaše výška a komfortní šířka je pak 80 – 90cm. Pokud potřebujete atypický rozměr, není to problém. Společnost Tropico vyrábí i matrace na míru.

Pokud potřebujete více inspirace pro výběr matrace navštivte poradnu dr. Sleepa.