Ortopedické matrace Tropico

Zdravý a klidný spánek je pro náš život velice důležitý a podpořit jej můžeme výběrem správné ortopedické matrace. Ortopedické vlastnosti matrace pak také podporují lamelové rošty, ovšem v tomto článku se zaměříme na jednotlivé typy ortopedických matrací.

Latexové ortopedické matrace

Latexové ortopedické matrace můžeme najít v několika různých typech provedení, které se liší výškou jádra, provedením a počtem anatomických zón. Anatomická jádra mohou být třízónová nebo pětitónová. Liší se v tom, že třízónová jádra poskytují zvýšenou oporu v oblasti trupu, zatímco pětitónová jádra jsou typická individuální oporou zvlášť v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků a nohou. Ideální je položit tyto matrace na prodyšný podklad, ideálně laťkový nebo lamelový rošt. Tyto ortopedické matrace mají dlouhou životnost.

Ortopedické matrace ze studené pěny

Ortopedické matrace ze studené pěny se liší tím, že mají větší póry – jsou tedy prodyšnější a mají lepší elastické vlastnosti, tvarovou stálost, jsou komfortní a kopírují křivky těla. Zaručují ideální anatomickou polohu páteře díky kombinaci různých tuhostí pěn.

Ortopedické matrace s kombinací líné a studené pěny

Ortopedické matrace s kombinací líné a studené pěny jsou luxusní a komfortní. Líná a studená pěna se liší svými vlastnostmi . Studená pěna díky otevřené struktuře buněk poskytuje vysokou prodyšnost, ventilaci, tvarovou stálost a dlouhou životnosti, zatímco líná pěna disponuje výbornou tvarovou pamětí a umí optimalizovat svoji tuhost podle absorbovaného tepla. Výsledkem jsou vysoce kvalitní ortopedické matrace.

Ortopedické pružinové matrace

Ortopedické pružinové matrace mají anatomické zóny, které poskytují individuální oporu pro jednotlivé části těla, což nejlépe oceníte při relaxaci. Kromě toho, že se jedná o vynikající ortopedické matrace, nabízíme navíc v této kategorie i matrace s masážním profilem.

Ortopedické matrace z BIO pěny

Ortopedické matrace z BIO pěny jsou vyráběny z nejmodernějších materiálů na bázi přírodních produktů (oleje ze skočce). Pro jejich výrobu byly využity nejnovější poznatky. Výsledkem tedy je matrace, která má skvělé ortopedické vlastnosti, dlouhou životnost a příznivý dopad na ekosystém. Mezi zásadní změny vlastností patří znásobení tažnosti, snížení tlakové deformace a zvýšení odrazové pružnosti.