Taštičkové matrace

Mezi lidmi jsou řadu let známé a vyzkoušené pružinové matrace. Ty se začaly používat již v 18. století, ovšem znáte “taštičkové matrace”? Seznamte se, prosím....

Pružiny v taštičkách?

Ano, téměř doslova to tak je. Jádro taštičkových matrací je tvořeno z ocelových pružin, které jsou každá zvlášť zabalena do sáčku z textilní látky (tzv. taštičky - odtud název taštičkové). Běžně jich obsahují cca 400 ks. Tyto taštičky jsou od sebe oddělené, proto mohou reagovat na změnu polohy těla svého uživatele každá samostatně. Oproti běžným pružinovým matracím, kde pruží celá ložná plocha, tak poskytují individuální oporu páteře, čímž zaručují vynikající ortopedické vlastnosti. Vrchní vrstva je sestavena z různých materiálů, většinou z pěny nebo latexu.

Další obrovskou výhodou těchto matrací je jejich vzdušnost. Ta umožňuje uložení na pevnou desku a do prostor s vyšší vlhkostí vzduchu. Tyto příznivé vlastnosti zaručují dlouhou životnost taštičkových matrací.

Matrace Tropico nabízí velmi kvalitní pružinové matrace Karina kokos nebo Arabela. Vyberte si, která bude vyhovovat přesně vašim požadavkům.