Co dělá ložnici skutečně luxusní?

Luxus není jen o zlaté barvě či táflování. Luxus si můžete dopřát jednoduše i vy, s trochou střídmosti, čistoty a kvalitních materiálů. A kde si ho v domácnosti dopřát nejvíce? Přece v ložnici, kde trávíte třetinu svého života. Zařiďte si ložnici podle našich rad a zaručujeme vám, že svým luxusním nádechem omámí nejen vás.

Na první pohled

Zda je luxusní či ne zhodnotí návštěva ložnice během několika pouhých vteřin. Může za to lidský smysl, kterému se ložnice odhalí jako první. Zrak umí být lehce oklamán, tudíž ložnice může působit nadstandardní vysokou hodnotou, i když to nemusí být úplně pravda.

 

1) Kombinace barev

Chcete docílit královského vzhledu? Zvolte neutrální barvy a kombinujte ji v menším množství s jedním, maximálně se dvěma barevnými odstíny.

Například bílá ložnice se zlatavě hnědými efekty je ukázkovým příkladem. Další neutrální barvy jsou šedá, béžová či krémová.

 ložnice_2  ložnice 1

2) Pořádek a čistota

Máte opravdu hodnotně vybavenou ložnici? Ani ložnice za milion nebude působit vznešeně, zmítá-li se v obří vrstvě špíny a prachu.

Místnost nemusíte uklízet každou volnou chvilku. Existuje několik šikovných triků, jak si snadno doma udržíte pořádek! Držte se jich a máte vystaráno.

3) Dekorační předměty

"Méně je někdy více." V tomto případě je to mnohonásobná pravda. Vyberte jen pár uměleckých skvostů, které podtrhnou jednoduchost a jedinečnost ložnice. Pokoj je určen především pro spánek a odpočinek, neměl by tudíž hýřit obrovským množstvím rozptylujících předmětů.

 dekorační lampa    váza                 

Na první dotek

Skutečný luxus nepoznáte pouhým pohledem! O přepychu ložnice vás přesvědčí pouze a jedině dotek. Nepopsatelný a blažený komfort, který přináší taková ložnice, musíte pocítit na vlastní kůži.

1) Matrace

Matrace se sice schovává pod prostěradlem a zůstává lidskému oku skryta, ale neradujte se, že na ní smíte ušetřit. Právě naopak! Mnohdy stačí jediné ulehnutí na onu matraci, abyste vycítili, zda budete spát jako na nebeském obláčku nebo v dřevěné truhle.

Pořízení matrace určitě nepodceňujte! Spánkem strávíte zhruba třetinu svého života, takže si luxusní matraci dopřejte. Investice do ní se vám mnohonásobně vrátí na vašem zdraví.

TIP: Opatřete si chránič matrace, který absorbuje nečistoty, bakterie a jiné škodlivé mikroorganismy. Správnou ochranou matraci prodloužíte její hygienickou životnost.

Njenovějším trendem jsou postele bez bočnic a čel. Matrace Curem je možné právě na tento typ postelí umístit.

 matrace na postel bez bočnic

2) Přikrývka a polštář

Set přikrývky a polštáře si vybírejte podle vlastností a materiálu. Preferujte sady s termoregulačními vlastnostmi. Celoroční peřiny se přizpůsobí vaši teplotě v létě a v zimě vás příjemně zahřejí. Budete díky nim spokojeně spát celý rok.

3) Povlečení

Opět záležitost luxusního doteku. Povlečení se neschovává a naopak celé ložnici společně s postelí dominuje. Hraje tedy svou roli i při pohledu. Luxusní povlečení by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů. Lněné či saténové vás jistě maximálně uspokojí.

Představení matrace Curem C7000