Jak vybrat dárky pro rodiče, kteří již všechno mají? Máme 5 zaručených tipů

Také neradi od rodičů slýcháte, že na Vánoce nic nepotřebují, protože již všechno mají? To je odpověď, která zrovna nepotěší. Existuje naštěstí několik dárků, které se budou hodit, a navíc udělají radost.

1. Pořiďte rodičům novou matraci

Víte, jak dlouho spí rodiče na svojí matraci? Dost možná, že se toto číslo šplhá přes 10 let. Pro výměnu matrace je přitom optimální doba po 7 letech. Jednak jde o hygienické hledisko, ale také o skutečný stav matrace.

Můžete se rozhodnout, zda pořídíte jednu velkou manželskou matraci nebo dvě oddělené. Jedna velká matrace se doporučuje v případě, že oba rodiče mají zhruba stejnou hmotnost a mají rádi spánek na matraci stejné tuhosti. Pokud však tatínek váží více než maminka, nebo maminka preferuje spánek na měkčí matraci než tatínek, je lepší sáhnout po dvou matracích.

Na nových matracích se rozhodně nevyplatí šetřit. Vždyť spánkem člověk stráví třetinu života. Luxusní matrace by měla poskytovat dokonalé pohodlí a podporovat přirozené zakřivení páteře. Matrace Curem se pyšní unikání technologií Curem IQ, která dokáže tlak na tělo optimalizovat v závislosti na hmotnosti a tvaru postavy spícího. Při ulehnutí navodí pocit beztíže. Díky tomu, že se matrace dokonale přizpůsobí křivkám spáče, je spánek klidnější, jelikož spící osoba nemá potřebu často střídat spánkové polohy.

curem

2. Pohodlný spánek pod novou přikrývkou či na ergonomickém polštáři

Kvalitní spánek je důležitý bez ohledu na věk. Užít si jej můžete nejen na nové matraci, ale také pod novou přikrývkou nebo na novém polštáři. Přikrývka by měla poskytovat optimální tepelnou pohodu, prodyšnost a mít dlouhou životnost. Nejlepší je samozřejmě výrobek z přírodních materiálů, nejlépe 100% bavlny. Výhodou je také možnost praní v běžné domácí pračce.

Aby rodiče ráno nebolelo za krkem, můžete jim pod stromeček darovat polštář vyplněný paměťovou pěnou, který se dokonale přizpůsobí poloze hlavy a dokáže uvolnit krční svalstvo. Některé polštáře je možné využít jako bederní opěrku třeba pro pohodlnější sledování televize.

3. Darujte společně strávený čas

Zhruba od 50–60 let lidé již nehledí na hmotné statky, což se zřejmě týká i vašich rodičů. Jinak by si zřejmě řekli, co si na Vánoce přejí. V jejich aktuální životní fázi je pro ně nejdůležitější čas strávený se svoji rodinou. Můžete jim tedy darovat třeba poukaz na společný víkend, který strávíte na chatě v přírodě nebo v hřejivé náruči wellness centra či hotelu. Pokud jsou rodiče fyzicky zdatní, určitě je potěšíte společným výletem třeba do lázeňského města nebo do krásné přírody našich hor.

lazne

4. Ať vás mají rodiče stále na očích

Vděčným dárkem jsou rozhodně fotografie. Zkuste se domluvit s blízkou rodinou a nechat se společně vyfotit u profesionála. Nebo sestavte z fotografií koláž. Oblíbené jsou také fotoknihy a obrazy. Některé tiskárny dokonce nabízí tisk fotografií na oblečení, doplňky i polštáře. Jestliže jsou vaši rodiče zdatní v elektronice, může je potěšit digitální fotorámeček, který bude plný vašich fotografií. K některým rámečkům se můžete dokonce na dálku připojit a nahrávat do nich fotky z míst, ve kterých se aktuálně nacházíte.

darky_prarodice

5. Drobnosti darované od srdce

Pokud máte dohodu, že si na Vánoce dáváte s rodiči jen drobnosti, můžete sáhnout třeba po dárkových kazetách kosmetiky pro maminku. Tatínkovi může udělat radost ochutnávka dobrého alkoholu nebo kvalitní doutníky. Hřejivý pocit na srdci vyvolají i sklenice, ponožky či trika s originálním potiskem. Oblíbeným dárkem bývají také stolní hry, u kterých se sejde celá rodina.