Jak vám anatomický polštář pomůže se zdravým spánkem

Říká se, že 90 % těla odpočívá při spánku na matraci a 10 % na polštáři. Jenže když si dobře neodpočine hlava (a šíje), tak ani zbytek nestojí za nic. Tomu se snaží zabránit anatomické polštáře, které se na uvolnění a regeneraci krční páteře přímo zaměřují.

Většina anatomických polštářů čerpá své příznivé vlastnosti z přizpůsobivého materiálu, nejčastěji z líné pěny. Anatomický polštář má díky líné pěně výbornou tvarovou paměť a při kontaktu s lidským tělem měkne. Polštář se díky tomu zcela přizpůsobí vašemu krku i hlavě – krásně vás obklopí a podepře na těch správných místech.

Důležitý je správný rozměr i tuhost

Aby anatomický polštář správně fungoval, musíte jej vybrat sobě na míru. Nesmí být ani příliš tuhý, ani měkký; ani velký, ale ani malý. Platí, že:

  • Nadměrný tlak tuhého polštáře na krk může zhoršovat krevní oběh.
  • Měkký polštář zase dostatečně nepodpírá krční páteř. Vinou toho se páteř bortí a okolní svaly jsou v trvalém napětí.
  • Pokud si osoba s širokými rameny a častým spánkem na boku vybere malý a nízký anatomický polštář, nijak si nepomůže. Páteř nebude mít v rovině a pomůže si leda tak k zatuhlé šíji.
  • Nízký polštář je naopak vhodný pro spaní na břiše – vysoký polštář by váš krk nepřirozeně vychýlil.

curem 

Polštář vybírejte v dobré prodejně

Zdá se vám, že je toho hodně? A to jsme se ještě nedostali ke správnému tvaru – i ten je totiž u anatomického polštáře důležitý. Tvar polštáře vybírejte podle svých spánkových zvyklostí a nejlépe pod dohledem zkušeného prodejce.

Navštivte některou z prodejen s anatomickými polštáři Curem a vyzkoušejte si, který vám bude vyhovovat nejvíce:

  • Anatomický polštář Curem Mikádo vyrobený speciální technologií nástřiku viskoelastické pěny CuremfoamTM o velmi vysoké hustotě. Polštář má oblíbený tvar "dražé", lze jej tak použít nejen ke spánku, ale také při práci – jako bederní podporu, při relaxaci – na pohovce, na židli apod.
  • Anatomický polštář Curem Belveder má osvědčenou anatomickou konstrukci podpírající hlavu a krční páteř při všech režimech spánku (na zádech i na boku). Polštář je opatřený velmi jemnými masážními body, které jemně masírují šíjové partie, čímž napomáhají k uvolnění svalstva

Ani anatomický polštář ale nezachrání vše

Pokud chcete se svými zády a krkem opravdu výrazně pohnout k lepšímu, je třeba kromě kvalitní matrace a anatomického polštáře přidat na program dne i cvičení, správné držení těla a možná se i zamyslet nad spánkovou polohou.