3 letní tipy do vaší ložnice

Horké letní noci umí naše usínání pěkně protáhnout a znepříjemnit. Ranní sluneční paprsky nás zase předčasně budí ostrým světlem na obličeji. Máme pro vás tipy na šikovné vychytávky, které vám pomůžou s klidným sněním. Inspirujte se!

Škraboška na spaní

Probuzení sluníčkem není úplně pro každého! Nemáte žaluzie nebo vaše okna chrání jen průsvitné záclonky či závěsy? K absolutní tmě vám pomůže oční maska na spaní.

Její velkou výhodou je absolutně nenáročná skladnost. Jestli jste tedy zvyklí na tmu během spánku doma, můžete si ji vzít bez problému i s sebou na dlouhé cesty! S páskou na očích a příjemně nastavenou klimatizací se výborně vyspíte i na cestách.

"Osvěžte" se peřinou

Přikrývejte se pouze peřinou z přírodního materiálu a vychutnejte si chladivý efekt přikrývky například z mikrovlákna, saténu či lnu. Pro maximální efekt spěte nazí!

Nepotřebujete v létě pro pokojný spánek žádnou peřinu? Naopak se obáváte, že byste jí tak akorát skrz a skrz propotili? Spěte přikrytí alespoň plachtou. V létě stojí za zvážení pořízení matracového chrániče, který absorbuje pot a jiné škodlivé mikroorganismy. Výrazně tak prodloužuje životnost vaší matrace!

Samá voda

Naberte do misky několik kostek ledu a potírejte jimi nejcitlivější body na těle. Zátylek, lokty, kolena či jiné partie. Chladivý rituál můžete zdokonalit tím, že se budete ledovat s partnerem navzájem. Je to skvělá možnost, jak si obohatit milostné hrátky. Věříme, že v létě dáte přednost ledovým kostkám místo rozpáleného vosku. :-)

Chcete co nejrychleji usnout a nemáte zrovna náladu, abyste se potírali ledem? V takovém případě šáhněte do mrazáku pro prostěradlo či malý anatomický polštář, který jste nechali několik hodin zmrazit.