Pěnové matrace

Není pěna jako pěna. V nabídce prodejců moderních matrací dnes najdete nejrůznější názvy pěn - studená, líná, viscoelastická, PUR pěna, BIO pěna, polyuretanová, atd. Ale jak se v tom vyznat a zvolit pro vaši postel tu správnou pěnovou matraci? Možná vám trochu pomůže náš stručný přehled pěn, které používá světový výrobce matrací Hilding Anders ČR.

Kombinace líné a studené pěny

Líná pěna (někdy nazývaná také viscopěna nebo termopěna) vyniká svou schopností absorbovat teplo ležícího člověka, a tím optimálně přizpůsobit svoji tuhost všem polohám těla. Dále je charakteristická svou výbornou tvarovou pamětí, tzn. že se po jakékoliv změně tvaru vrátí do své původní polohy. Studená pěna vzniká za studena pomocí vody, má tedy otevřenější strukturu buněk než např. běžné polyuretanové pěny. Díky tomu je matrace vyrobená z této pěny velmi prodyšná a tvarově stálá. Kombinací líné a studené pěny se jejich vlastnosti zvyšují, a tak vznikají luxusní a komfortní matrace s vynikajícími ortopedickými vlastnostmi. Tyto matrace bývají někdy nazývány jako matrace s pamětí, viscoelastickou, kosmickou nebo termoaktivní pěnou. Uspokojují i ty nejnáročnější požadavky našich zákazníků.

S pěnovou matrací Curem do vesmíru

Pro výrobu matrací Curem se používá viscoelastická pěna, která tady sice již byla zmiňována, ovšem v tomto případě se používá ve speciální úpravě a s novou technologií nástřiku. Vysokoobjemová líná pěna pod ochrannou známkou Curemfoam dosahuje té nejvyšší kvality a využívá se výhradně v matracích Curem. Ty jsou u svých zákazníků oblíbené především díky tomu, že neustále poskytují maximální stabilitu páteře, a to i při různých polohách spánku. Tím navozují tělu velmi příjemný pocit “stavu bez tíže”.

Prodyšná studená pěna

V případě matrací vyrobených ze studené pěny se jedná vždy o sendvič - to znamená, že se pro výrobu matrace použila studená pěna v kombinaci s další. Setkávají se tedy pěny různé tuhosti, vzdušnosti a pružnosti, což zajišťuje ideální anatomickou polohu páteře. Komfortní matrace s jádrem ze studené pěny nabízí vynikající ortopedické vlastnosti.

Pěna s dlouhou životností

Ve správné ortopedické poloze vám zůstane páteř při ležení na pěnové matraci vyrobené z pěny Flexifoam®. Díky své vyšší hustotě a zvýšené tuhosti poskytuje vysokou elasticitu, vzdušnost a odolnost. Tak si tyto pěnové matrace zachovávají dlouhou životnost.

Přírodní produkt

Pro ty, kteří myslí na životní prostředí a chtějí šetřit náš ekosystém, jsou určeny matrace z BIO pěny, někdy nazývané též pěny Natur. Jedná se o pěnu získanou čistě přírodní cestou z oleje rostliny Verendy (česky Skočec obecný). V podstatě má podobné vlastnosti jako líná pěna, ale jejich obrovský rozdíl je právě v použitém materiálu. Suroviny z ropy jsou zcela nahrazeny šetrnější ekologickou variantou.