4 pravidla pro originální a praktickou vánoční výzdobu ložnice

Až přijde čas na vánoční úklid ložnice, spojte ho s decentní výzdobou. Ale pozor - existují 4 pravidla, která byste v případě vánoční výzdoby ložnice neměli podcenit.

Pokud si v ložnici vystavíte figurínu Santa Clause v životní velikosti, je stoprocentně jisté, že se jí v noci leknete. Dekorace by zkrátka nikdy neměly být natolik výrazné, aby narušily celkový dojem. Proto se v ložnici zaměřte spíše na drobnosti, které dotvoří útulnou atmosféru.

  • Pravidlo č. 1: udělejte vánoční úklid postele

K Vánocům patří vůně čerstvě vypraného povlečení a červená, zelená a zlatá barva. Pokud povlečení v takové “sváteční” barvě nemáte, pořiďte si ho. K němu přehoz nebo deku s vánočními motivy a získáte krásnou a zároveň praktickou dekoraci. Pod peřinou a dekou vám totiž bude v noci tepleji, což v zimě přijde vhod.

  • Pravidlo č. 2: vyhněte se blikajícím a svítícím dekoracím

Mnoho lidí si dává do oken elektrické svícny nebo svítící řetězy. Do ložnice ale tyto věci nepatří, protože jakékoli světlo ruší kvalitu spánku. Místo elektroniky tak zvolte raději přírodní dekorace. Můžete také vyrobit sněhové vločky z papíru a přilepit je izolepou na okno nebo obléknout plyšovému medvídkovi šálu a čepici a s malým dárkem ho vystavit na noční stolek.

  • Pravidlo č. 3: s vůněmi opatrně

Při výrobě přírodních dekorací pracujte s hezky vypadajícím vánočním kořením, jako je skořice, hřebíček a badyán. Ložnici příjemně provoní, ale nic se nemá přehánět. Vyhněte se proto výrazně aromatickému potpourri, z jehož vůně vás může rozbolet hlava.

  • Pravidlo č. 4: napište Ježíškovi o vybavení, které vám chybí

Možná jste při vánočním úklidu postele zjistili, že vám praská rošt, nebo že se z vaší matrace při každém dotyku práší. Právě na Vánoce máte přitom jedinečnou příležitost poprosit své blízké o dárek, který skutečně využijete.

Nebo si udělejte radost sami a vyberte si matraci podle svého gusta.