5 tipů na luxusní dárek pro lepší spánek

Vánoce jsou za dveřmi, většina z nás si láme hlavu s tím, co nadělit svým nejbližším. Rádi bychom jim pořídili dárek, který neskončí na dně skříně pod hromadou dalších věcí. Najít něco takového je poměrně náročné, ale ne nemožné. Co takhle něco, díky čemu se do každého dne probudí odpočatí a plni sil?

Na Štědrý den se těší děti i dospělí, s jiskřičkami v očích hledí pod stromeček, co tam na ně čeká. Určitě se tam najde nějaký ten svetr nebo ponožky, knihy, hry a další podobné věci. Vesměs udělají radost, časem ale skončí někde odložené. Jejich hodnota je jen dočasná. Hledáte něco, co bude obdarovanému sloužit dlouhou dobu? Inspirujte se následujícími tipy.

darky_lozice_vanoce

Dárky pro lepší a kvalitnější spánek

Potřeba spánku nás provází každý den. Večer uléháme do postele s nadějí, že dneska se opravdu dobře vyspíme a probudíme se plni sil do dalšího dne. Ne vždycky je nám to dopřáno, na vině bývá špatně zvolený polštář, nekvalitní matrace, příliš volné pyžamo.

Tip číslo jedna: Bez kvalitní matrace to nepůjde

Chcete se vyspat do růžova? Bez kvalitní luxusní matrace se toho nedočkáte. Jak ale poznat, že je matrace opravdu kvalitní a vhodná právě pro vás? Zaměřte se na materiály, ze kterých je matrace vyrobená.

Víte, že mezi nejžádanější matrace patří ty z viskoelastické pěny, které reagují na přijímané teplo změnou tvaru a tuhosti?

Tip číslo dva: Na správném výběru polštáře záleží

Bez dobře vybraného polštáře skoro ani neusnete. Když se vám to náhodou podaří, probudí se s bolestí hlavy, zad a dalšími potížemi. Vyhněte se jim kvalitním polštářem. Víte, že byste ho měli každých 5 let měnit?

Náš tip: Ať už vaše volba padne na klasický nebo anatomický polštář, vždy je lepší, když se dá prát, nebo je vyrobený z materiálu, který odpuzuje prachové roztoče a bakterie.

darky_lozice_vanoce

Tip číslo tři: Pozor na výběr přikrývky

Velmi užitečným dárkem může být i přikrývka. Je jen málo lidí, kteří ji na sobě nesnesou, proto nemůžete šlápnout vedle.

Asi nejlepší jsou dvouvrstvé přikrývky, které si tloušťkou přizpůsobíte svým potřebám. Skládají se totiž ze dvou přikrývek, jedné slabší pro teplejší dny, jedné silnější pro ty chladnější. Když je spojíte dohromady, máte přikrývku, která vás zahřeje i během těch nejchladnějších nocí.

Tip číslo čtyři: I na ložních doplňcích záleží

Matraci, polštář a přikrývku už budoucí obdarovaný má, co teď? Ať už vybíráte dárek pro maminku, přítelkyni, manželku, přítele nebo někoho jiného, vsaďte na povlečení, které krásně vypadá, je příjemné na dotek, dobře od těla odvádí pot. Mezi nejoblíbenější materiály povlečení patří bavlna, krep, mikrovlákno a flanel, své příznivce získává i bavlněný satén.

darky_lozice_vanoce

Tip číslo pět: Kvalita spánku se odvíjí i od nočního úboru

Někdo nedá na kvalitní pyžamo dopustit, jiný spí třeba v trenkách. Ať už hledáte dárek pro ženu nebo muže, vsaďte na luxusní spodní prádlo nebo pyžamo.

Náš tip: Luxusní dámské spodní prádlo žádnou ženu neurazí, stejně tak žena ocení pěkné dámské pyžamo, které nebude nikde svírat ani zbytečně plandat.