6 měsíců a polštář je zralý na výměnu. Kolik přesluhuje ten váš?

Kdy jste si naposledy koupili nový polštář? Ani nepamatujete? Tak v tom případě se při nejbližší příležitosti poohlédněte po novém. Podle odborníků na spánek je ideální měnit polštář každý půlrok. Se správnou péčí vám může vydržet i déle, nikdy ale na stejném polštáři nespěte více než dva roky.

K

Jak dbát na hygienu v ložnici

Koupelnu a kuchyň určitě pravidelně umýváte, stejně tak vysáváte koberce, utíráte podlahy a prach, ale co kromě občasného vyprání povlečení děláte pro čistotu vaší postele?

Váš polštář je přitom jedna z nejvíce namáhaných součástí vaší domácnosti, protože na něm trávíte třetinu každého dne.

V polštáři (ale i v matraci) se časem hromadí nečistoty jako pot, vlasy a kousky kůže, kterými se živí roztoči. Čím špinavější polštář, tím více roztočů s vámi spí v posteli. Po šesti měsících je kvůli tomu na čase koupit si polštář nový. Ne každému ale chce tak často do polštáře investovat.

Jak se tedy o polštář starat, aby vydržel co nejdéle?

  • pravidelně perte potah polštáře, klidně každý týden
  • polštář denně načechrávejte a větrejte, ideálně na přímém slunci
  • nechoďte spát s mokrými vlasy nebo s neodlíčeným make-upem

Polštář měňte nejpozději po dvou letech

I když se o polštář budete pravidelně starat, množení roztočů bohužel úplně zabránit nelze. Investice do nového polštáře se vyplatí, už pro ten lepší pocit. A jaký polštář si příště vybrat? Jednoznačně doporučujeme anatomický, který se postará o zdraví vaší krční páteře.

Polštář Original pillow je například vyrobený ze dvou typů líných pěn, snadno se přizpůsobí vaší páteři a má skvělou tvarovou paměť. Na anatomickém polštáři je krční páteř v přirozené poloze, díky tomu se dokonale uvolní i šíjové svaly.

Nepodceňujte svůj zdravý spánek, investujte do důležitých věcí!