6 tipů z přírody, jak si dobít energii i bez návykové kávy

Kolega v práci je celý nevrlý a nesoustředěný, protože mu chybí kofein. Právě v tu chvíli si možná říkáte, že nechcete být na kávě závislí stejně jako on. Proto pro vás máme 6 tipů, jak načerpat rychle energii i bez kávy a chemických povzbuzovačů.

1. Zázračná rostlina z Amazonie


Pokud potřebujete skutečně nakopnout, ale přitom nechcete pít průmyslové energetické drinky, zkuste podpůrné látky z přírody. Oblíbená guarana z Amazonie povzbudí, ale není návyková. Látka stimuluje pozornost a navíc pomáhá i při hubnutí.

2. Povzbuzující korejský kořen


Pokud vám nestačí jednorázový povzbuzovač, ale chcete mít dostatek energie dlouhodobě, používejte extrakt z ženšenu. Posílí imunitu a zbaví vás únavy. Existuje několik druhů ženšenu, ale platí, že ten nejúčinnější je z Koreje.

3. Chia semínka od Aztéků


Zařaďte do svého jídelníčku i chia semínka. Seženete je ve obchodě se zdravou výživou nebo ve velkých supermarketech. Jako zdroj energie je používali už Aztékové a označení “chia” je jejich výraz pro sílu.

4. Hořká čokoláda plná kakaa


Dáte si kousek čokolády a hned máte víc síly do další práce? Přesně takové jsou účinky kakaa, které kvalitní čokoláda obsahuje. Alkaloidy a theobromin odbourají stres, navodí pohodu a člověk lépe zvládá zadané úkoly.

5. Koncentrovaná energie ve sklenici


Další skvělým zdrojem zdravé energie jsou zeleninové a ovocné šťávy nazývané freshe. Všechna síla ze zeleniny se zkoncentruje v několika doušcích plných vitaminů. S kvalitním odšťavňovačem je příprava freshe snadná, takže si ho zvládnete dávat každý den ke snídani.

6. Nedoceněný spánek


Ani sebelepší povzbuzovače vám nepomůžou, pokud máte dlouhodobý nedostatek spánku. Na chronický spánkový dluh si zaděláváte, pokud spíte denně jen 4 až 7 hodin. Proto si každý den dopřejte 8 hodin spánku na kvalitní matraci jako je Curem C 3500.

Dvojvrstvá matrace je vyrobená ze speciální pěny CurefoamTM a o její kvalitě svědčí to, že na ni výrobce dává 10letou regresivní záruku. Matrace je vysoká 19 centimetrů a skvěle si na ní odpočinete.