7 jarních tipů pro vaši ložnici

Když se podíváme z okna, zjistíme, že jaro už propuklo zcela naplno. Stromy a květiny kvetou, ptáci zpívají, vzduch je čerstvý a voňavý. Udělejte si radost, a pozvěte jarní svěžest i do vaší ložnice. Máme pro vás 7 tipů, jak toho dosáhnout.

1. Vyměňte povlečení

Jestliže jste v zimě milovali spánek pod flanelovým nebo mikrovláknovým povlečením, teď ho schovejte do skříně, a vytáhněte hedvábné, krepové nebo bavlněné. Tyto materiály jsou příjemné na dotek, a navíc skvěle odvádí pot. Pro jarní období dejte přednost povlečení ve světlých barvách – žluté, zelené, bílé, oranžové, nejlépe s jemným květinovým vzorem.

2. Pořiďte si nové matrace a polštáře

Pro jaro nejsou typické jen světlé a veselé barvy, ale také jarní únava. Abyste ji tentokrát přečkali bez větších potíží, spěte! K dobrému a vydatnému spánku vám pomůže kvalitní matrace s příkryvkou a polštářem. Pokud se vám špatně spí, podívejte se po nové matraci.

3. Udělejte si radost dekoracemi

Na noční stolík si postavte jarní dekoraci z přírodních materiálů nebo ozdobnou svíčku, vyměňte obrázky se zimní krajinou za motivy s květinami, ptáčkami nebo rozkvetlými loukami. Pohled na ně vás porádnu pozitivně naladí.

4. Květin není nikdy dost

Máte-li rádi květiny a nejste alergici, postavte vázu s řezanými květy na okno nebo komodu. Jen pozor na výrazně vonící typy (hyacint, šeřík, apod.), aby vás z nich zbytečně nebolela hlava.

5. Větrejte

Otevřete okna dokořán a pusťe si dovnitř čerstvý, svěží vzduch. Bude se vám lépe dýchat.

6. Pusťte světlo do ložnice

K příznivým jarním energiím patří i světlo, proto umyjte špinavá okna, odstraňte těžké závěsy, vyměňte hutné záclony za průhlednější, a nechte do ložnice proudit zářivé sluneční paprsky.

7. Nalaďte se svěžími vůněmi

Skořicové nebo vánoční vonné olejíčky schovejte do šuplíku, na řadu přichází jabloňový květ, citrusy, fialky, šeřík či rozkvetlá louka. Aromaterapie blahodárně působí na tělo, duši i emoce.