Chcete si užít luxusní spánek? Vyberte si správný zdravotní polštář a přikrývku

Nabídka polštářů a přikrývek je dnes neskutečně bohatá, a proto není vždy snadné se v ní zorientovat. Na výběr máte z mnoha tvarů a materiálů, přičemž každý z nich odpovídá jiné spánkové poloze či zdravotním obtížím. Na co se při výběru polštáře zaměřit?

Materiál svrchní i vnitřní

Při výběru dokonalého polštáře se zaměřte nejen na výplň, ale také na povlak.

Jako výplň polštářů mohou být použity:

  • Přírodní materiály – patří sem peří, které je oblíbené pro svoji schopnost absorbovat vlhkost a odvádět pot od spícího člověka. Peří ale není vhodné pro alergiky. Dalším materiálem je ovčí vlna, která má skvělé termoizolační a hydroregulační vlastnosti.
  • Umělé materiály – jedná se o nejrůznější pěny, které se liší svými vlastnostmi. Některé jsou hypoalergenní, jiné mění svoji tuhost na základě lidské teploty

Pokud mluvíme o svrchním materiálu, jedná se o pytel, který drží výplň pohromadě. Mezi nejoblíbenější materiály, ze kterých se povlak šije, patří ty přírodní. Jde například o:

  • 100% bavlnu,
  • bavlnu v kombinaci s polyesterem,
  • bavlnu v kombinaci s bambusem,
  • bavlnu v kombinaci s ovčí vlnou.

Povlaky se od sebe liší nejen výrobním materiálem, ale také jeho úpravou. Mohou mít například speciální vrstvu z aloe vera nebo termoizolační vrstvu. Na kvalitě polštářů a přikrývek se podepisuje také prošití, které může být příčné nebo kazetové. Díky prošití je výplň i během spánku rovnoměrně rozložená po celé ploše.

curem_polstar

Povlaky zvyšují hygienu

Luxusní polštáře jsou doplněny povlaky se zipy. Díky nim je možné povlak bez problémů sundat a vyprat v pračce. Materiál povlaku vybírejte podle ročního období. Na léto je vhodné hedvábí či satén, v zimě oceníte bavlnu nebo froté.

Velikost a tvar

V jakých velikostech jsou dostupné přikrývky a polštáře?

Luxusní přikrývky

Při výběru přikrývky pro jednu osobu se obvykle setkáte s rozměrem 145 × 200 cm. V případě prodloužené délky se jedná o rozměr 145 × 220 cm.

Množství a materiál výplně určuje, zda se jedná o přikrývku na léto, zimu či univerzální provedení, pod kterým můžete spát celý rok. Zkušení výrobci odhalili tajemství vzduchové kapsy, a tak nabízejí peřiny ze dvou samostatných vrstev (Curem Exclusive), které jsou od sebe odděleny vzduchovou kapsou. Tak zbytečně utíká teplo a zvyšují se termoizolační vlastnosti přikrývky. 

curem-postel

Zdravotní polštáře

Za klasickou velikost polštářů platí rozměr 70 × 90 cm. Pokud si však vybíráte polštář podle spánkové polohy či zdravotních problémů, narazíte i na další velikosti a tvary.

Zdravotní polštáře jsou obvykle vytvarovány tak, aby rovnoměrně rozkládaly tlak vyvíjený na krk a záda. Proto jsou jejich rozměry menší, zpravidla jsou k dostání v šířkách 50–60 cm.

Bederníky a podkoleníky

Jedná se o specifické polštáře, které se používají pro podložení beder a kolen. Vyhledávají je především lidé, jež mají zaměstnání, u kterého se stojí a trápí je problémy s žilním oběhem či šíjovým svalstvem. Bederníky a podkoleníky se mohou používat jak vleže, tak vsedě.

Spánková poloha

Spánková poloha má zásadní vliv na výběr ortopedického neboli zdravotního polštáře. Pro každou polohu se totiž hodí jiný polštář.

  • Spaní na břiše – polštář by měl být měkký a nízký, aby nepřetěžoval páteř. Speciální polštáře jsou upraveny tak, aby hlava nebyla příliš vysoko a nevybočovala do nepřirozené polohy.
  • Spaní na zádech – patří mezi nejzdravější polohy. Oceníte vyšší a středně tvrdý polštář, který bude páteř udržovat v jejím přirozeném zakřivení a zároveň bude rovnoměrně podepírat ramena a krk.
  • Spaní na boku – další vhodná poloha, která si žádá vyšší, pevnější a tvrdší polštáře, jež poskytnou vyrovnanou oporu krku a ramenům. Páteř musí být během spaní rovná a hlava by neměla mít tendenci padat do stran.

curem-polstar

Zdravotní problémy

Pokud máte zdravotní problémy, je na místě se o nákupu poradit se svým lékařem. Obecně lze říci, že alergici by měli spát na polštářích z dutého vlákna či paměťové pěny. Obloukem by se měli vyhnout péřovým polštářům, ve kterých se usazují roztoči. Samozřejmostí je pratelný a snímatelný potah.

V případě bolesti krční páteře je na místě sáhnout po anatomicky tvarovaných polštářích, které zmírňují bolest a přizpůsobí se tvaru šíje.

Ortopedické polštáře jsou vhodné pro všechny, kteří se potřebují zbavit bolesti šíje, zad, hlavy a končetin. Byly vyvinuty proto, aby udržely páteř v horizontální poloze na boku v jedné přímce. Poznáte je podle menších rozměrů. Díky nim dochází k minimalizování vyvíjeného tlaku. Nejčastěji se vyrábí z paměťové pěny.

Zdravotní polštáře z nabídky Curem

V naší nabídce najdete zdravotní polštáře, které se od sebe liší velikostí, ale také použitím.

Curem Belveder

Jedná se o ortopedický polštář se speciální technologií nástřiku viskoelastické pěny Curemfoam. Pěna se vyznačuje skvělou tvarovou pamětí a přizpůsobením tuhosti v závislosti na lidské teplotě. Díky tomu dokáže páteři poskytnout potřebnou oporu a dokonale uvolní krční svalstvo. Při ležení na polštáři si budete připadat jako ve stavu bez tíže.

Curem Belveder má anatomickou konstrukci, a tak je vhodný pro spánkové polohy na zádech i na břiše. Díky masážním bodům dokáže uvolnit svalstvo v oblasti šíje a zvýšit celkovou tělesnou relaxaci.

Rozměr polštáře je 66 × 41 × 11 cm. Je opatřený snímatelným a na 60 °C pratelným potahem Curem Galaxy s vysokým podílem přírodních vláken.

13909-curem_belveder_kompo

Curem Mikado

Curem Mikado je ortopedický polštář oblíbeného tvaru dražé, takže jej můžete využít nejen při spánku, ale také třeba při práci jako bederní opěrku. Bude vám také skvělým společníkem třeba při relaxaci na pohovce. Díky speciální technologii nástřiku viskoelastické pěny Curemfoam se můžete spolehnout na ortopedický komfort a pohodlí za každé situace a při všech způsobech použití. Pyšní se skvělou tvarovou stálostí a přizpůsobením tuhosti podle teploty lidského těla.

Tvarová stálost a přizpůsobivost je základem pro maximální oporu krční páteře a dokonalé uvolnění krčního svalstva. Polštář dokáže při ležení věrně navodit stav beztíže. Potah Curem Galaxy je pratelný na 60 °C. Pro jeho výrobu byla použita přírodní vlákna, díky kterým je příjemný na dotek a pyšní se skvělou termoregulací. Rozměry výrobku činí 60 × 35 × 13 cm.

Luxusní set Curem Exclusive

Jak již název napovídá, jedná se o prošívanou deku a polštář, které je možné prát v pračce. Pro výrobu byla použita 100% saténová bavlna s konstrukcí Thermo-Duo. Deka je tvořena ze dvou vrstev se vzduchovou komorou, a tak je, stejně jako polštář, vhodná pro celoroční používání.

Polštář je dvojitý. Na boční straně prošitého polštáře naleznete dlouhý zip. Vyjímatelná vložka ze 100% bavlny má stejně jako polštář náplň a je opatřena zipem.

Povrchová tkanina je u polštáře i přikrývky 100% bavlna. Pro výplň byly u polštáře použity 100% polyesterové kuličky Amball a u přikrývky 100% polyesterové duté silanizované rouno. Velikost polštáře je klasických 70 × 90 cm. U přikrývky jsou dostupné klasické i prodloužené velikosti pro jednu, ale i dvě osoby.

13905-curem_exclusive_kompo