I postel může mít klimatizaci...

Bývá vám v posteli často zima nebo naopak vedro? A víte, že postel může mít klimatizaci? Ano, technologie se postupně dostávají i do naší ložnice. Přečtete si, co všechno si můžete do své postele pořídit, aby vám v ní bylo příjemně za každého počasí.

Vyzrajte na horko tropických nocí

V létě má většina lidí problém se spánkem. Ideální teplota pro spaní je totiž asi 18°, venkovní teploty ale mnohdy ani v noci nespadnou pod 20°. Co dělat, když se celou noc jen potíte a převalujete?

Seznamte se s několika kuriózními produkty, které byly vyvinuty za účelem udržení optimální teploty ve vaší posteli:

  • matracové chrániče, toppery a ložní prádlo Outlast® - regulují tělesnou teplotu a zamezují pocení
  • matracový chránič ChiliPad – ochlazující podložka se speciálním systémem cirkulace vody
  • postelový fén – speciálně navržený a přímo do lůžka zabudovaný systém, který zaručuje cirkulaci studeného vzduchu pod peřinou
  • gelová paměťová pěna – zajišťuje chladnější prostředí v lůžku
  • vlněný topper – vlna hřeje v zimě a chladí v létě
  • vodní postel nebo matrace – je chladnější než běžné matrace

Vybrali byste? Ne všechny zmíněné produkty jsou dostání v České republice a pro některé z nich musíte vyrazit za hranice.

Jak se v noci zchladit bez technologií?

V létě vám velkou službu udělá led. Můžete ho dát do misky a nad ní postavit větrák, nebo do postele rozmístit sáčky s ledem, které vás budou chladit. Dobré je mít vychlazené ložní prádlo a pyžamo, zkuste ho tedy alespoň hodinu před spaním dát do mrazáku.

Pomůže vám i sklenice vody nebo vychlazeného mátového čaje na nočním stolku. Přes den pak nejezte žádná tučná jídla, zvolte raději hodně ovoce a zeleniny, která vás osvěží.