Jak spí známé osobnosti?

Je nějaký vztah mezi délkou spánku a úspěchem? Podívali jsme se na pár osobností a jejich spánkové návyky.

Elon Musk

Akcie Tesly atakují svá historická maxima, slaví úspěch i se svým projektem SpaceX a patří mezi jedince, kteří údajně spí průměrně 6 hodin denně. Jak je vůbec možné v takovém nasazení a dlouhodobém nedostatku spánku fungovat? Dle studie z roku 2018 existuje malé procento populace (cca 1 %), u kterých to možné je. Pro tyto jedince může být dokonce až nepříznivé, spát více než 6 hodin denně. Toto je způsobeno genem "BHLHE41", který tito lidé sdílejí. 

 tesla

Mark Zuckerberg

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg mezi ranní ptáčata nepatří, většinou vstává až okolo 8 hodiny ranní, někdy později, pokud pracuje déle do noci. 

Jeff Bezos 

Je zakladatelem, prezidentem, výkonným ředitelem (CEO) a akcionářem amerického internetového portálu Amazon.com. Jeff je silným zastáncem 8 hodinového spánku. Nerad plánuje schůzky na ráno a přednost dává ranní snídani s rodinou.  

Marissa Mayer

CEO společnosti Yahoo! je známá tím, že spí pouhé 4 hodiny v noci a týdně pracuje 130 hodin. Toto extrémni vypětí se jí však vymstilo v roce 2014, kdy po 20 hodinách vzhůru zmeškala důležitou večeři s vedoucími pracovníky. 

Bill Gates

Americký obchodní magnát, vývojář softwaru, investor a filantrop. Nejvíce známým se stal jako spoluzakladatel společnosti Microsoft Corporation. Bill Gates dle jeho slov spí průměrně 7 hodin denně a před spaním se věnuje četbě knih.

 spanek osobnosti

 

Velmi zásadní je i kvalita spánku. Proto spěte na kvalitní posteli a matraci.