Luxusní matrace

Požadavky na kvalitní a komfortní matrace jsou v dnešní době velmi vysoké. Vývoj materiálů a inovace konstrukcí posunují hranici luxusních matrací neustále dopředu. Ty, které byly v minulosti považovány za luxusní, se dnes dají zařadit do standardní nabídky výrobců.

Příkladem jsou oblíbené ortopedické vlastnosti – současné luxusní matrace neposkytují jen dostatečnou oporu páteře, což bylo před několika lety dostačující, ale jsou vylepšeny o masážní povrchy, různé stupně tuhosti, speciální potahové látky apod.

Jaké jsou dnešní luxusní matrace?

Kvalitu a komfort matrací zajišťují především materiály použité na jejich výrobu. V mnoha případech se jedná o jejich kombinaci. Velmi žádané jsou matrace z viscoelastické pěny. Jedná se o spojení studené prodyšné pěny a líné pěny, která dokáže reagovat na přijímané teplo změnou svého tvaru a tuhosti. Tato kombinace přináší výborné ortopedické vlastnosti, tvarovou stálost a dlouhou životnost. Do široké nabídky patří matrace Calipo, Fox, Nicol a další.

Pro konvenční zákazníky jsou určeny taštičkové matrace. Jejich jádro tvoří až několik stovek malých pružinek, které jsou zabaleny v pouzdrech z netkané textilie. Mají výborné ortopedické vlastnosti.

Maximální pohodlí poskytují gelové matrace Geltech vyrobené ze stejnojmenného materiálu „geltech“. Přináší zcela nové vlastnosti – zachovávají stálou teplotu a vytvarují se podle jednotlivých částí těla, které zároveň odlehčují. Navíc jsou do ložné plochy matrace vloženy gelové části, které působí jako akupresurní body vhodné pro uvolnění svalstva.

'''Dalším zástupcem luxusních matrací jsou matrace Curem.''' Pro jejich výrobu se používá velmi kvalitní líná pěna vysoké objemové hustoty. Uživatelé matrací Curem se cítí podobně, jako kosmonauti v kosmu – ve stavu beztíže. Tyto odlehčující vlastnosti přináší uvolnění pro namáhané svaly a klouby, což napomáhá přivodit klidný spánek.

Co nás čeká?

Výčet luxusních matrací tímto nekončí. Své zástupce mají i mezi pěnovými matracemi (Sonet, Amálka, Alenka atd.). Jsou originální, výjimečné, poskytují vyšší komfort než ostatní. Ovšem toto prvenství je jen dočasné. Vědci stále vyvíjí nové materiály, technologické postupy výroby či konstrukce. S čím převratným přijdou zítra? Nechme se překvapit…