„Miláčku, ode dneška spím vedle.“ Oddělené ložnice zajišťují lepší spánek i pevnější vztah

Vadí vám partnerovo chrápání? Chodíte každý spát v jinou dobu a ráno budíte toho druhého? A přemýšleli jste někdy o oddělených ložnicích?

Pro někoho je to synonymum konečné fáze vztahu, podle psychologů ale samostatný spánek v některých případech přispívá ke zlepšení kvality spánku i partnerského soužití!

Kdy se vyplatí spát v jiné místnosti?

Ne každý má tak velký byt nebo dům, aby o oddělených ložnicích mohl byť pouze uvažovat. Pokud ale máte jednu volnou místnost navíc, zamyslete se, zda by vám (stejně jako milionům párů po celém světě) oddělené ložnice náhodou nemohly prospět.

1. Jeden z vás chrápe

Chrápání je velmi rozšířený problém. Jestli vás partner noc co noc svým hlasitým chrápáním budí, a nechce podstupovat léčbu, jděte spát jinam. Uvidíte, že vám to oběma prospěje – vy se lépe vyspíte a ráno se na svůj protějšek nebudete zlobit.

2. Skřivan žije se sovou

Má každý z vás úplně jinak nastavené vnitřní hodiny? Nerušte se vzájemně rozsvíceným světlem, zvukem klávesnice nebo ranním budíkem. Setkáte se zkrátka někdy jindy.

3. Bojujete o prostor

Někteří lidé se ve spaní hodně roztahují, zabírají skoro celou matraci a někdy jim nestačí ani jedna peřina. Pokud je takový váš partner, nebo dokonce vy oba, dvě postele jsou pro vás jediným možným řešením.

Tím samozřejmě výčet možných problému nekončí. Každý pár je jiný, každý má jiné zvyky, někdo například rád spí se svým domácím mazlíčkem, jiný by zvíře do postele nikdy nepustil. Na všem se dá ale dohodnout.

Nebojte se odcizení, budete si vzácnější!

Partneři, kteří nespí ve stejné místnosti, mají podle psychologů většinou stejně dobrý nebo dokonce lepší vztah než páry se společnou ložnicí. Nemusí si totiž vůbec vyčítat výše zmíněné věci, kterými se vzájemně ruší ze spánku.

Nikdo vám ale nezakazuje partnera v jeho ložnici občas navštívit. Ať už za účelem společného spánku nebo něčeho ještě příjemnějšího ;-)