Na každém centimetru záleží: Jak správně vybrat výšku postele

Pořizujete si novou postel a přemýšlíte, jak by měla být vysoká? Pokud máte problémy s pohybem, volte co nejvyšší postel. Pro rodiny s dětmi a milovníky spánku v chladu se zase hodí nižší postel. Nechcete si kupovat novou postel, ale chtěli byste spát výše? Zvažte pořízení vysoké matrace!

Vyšší postel znamená méně prachu a více tepla

Ideální výška postele se pohybuje mezi 45 a 55 centimetry (pro seniory pak ještě minimálně o 10 cm více). Šikovný truhlář vám samozřejmě vyrobí postel o libovolné výšce – jen mějte na paměti základní fakta:

Vysoká postel

+ lépe se z ní vstává osobám se zhoršenou pohyblivostí
+ ve výšce se tolik nevíří prach ze země
+/- na vyšší posteli je větší teplo
- malé děti mohou z postele bolestivě spadnout

Nízká postel

+ blíže u podlahy je větší zima, v letních měsících je tedy spánek příjemnější
- náročnější vstávání a ulehání
- ve spánku dýcháte prach ze země

Pokud tedy nejste alergici a nic vás nebolí, tak si můžete postavit postel z palet a spát s nadsázkou na matraci položené na paletách. Pro starší osoby, které navíc nemají rády zimu, je však vhodnější vyšší postel. A jestli si potrpíte na luxus, pořiďte si rovnou kontinentální postel, na které se vyspíte jako v nejluxusnějším hotelu.

Když už s výškou postele nehneme

Toužíte po spánku ve výšce, ale vaše stávající postel ještě neuzrála na výměnu? Zkuste nahnat pár centimetrů navrch vysokou matrací. Luxusní matraci, jakou je například Curem C 5000 EGO, tvoří čtyři vrstvy líné pěny Curemfoam™ různých tuhostí a objemů o celkové výšce 26 cm.

S podobnou matrací vás čeká nejen zdravé a pohodlné spaní, ale také se pocit, že jste doslova nad věcí.