Několikanásobná ochrana matrace

Nemusíte se nijak starat o ochranu matrace. Nemusíte dbát na kvalitní potah matrace, ani si pořizovat chránič matrace. Nemusíte, ale pokud chcete udržet matraci čistou, zachovat užitné vlastnosti a zároveň prodloužit její životnost, doporučujeme zaměřit se na důkladnou ochranu matrace.

Kvalitní potah matrace je základ

Ochranu matrace můžete zajistit hned několika způsoby. V první řadě kvalitním potahem, který je nezbytnou součástí každé matrace. Chrání ji před znečištěním, a někdy dokonce pomáhá navodit a udržet zdravý a komfortní spánek. Např. potah Wellness ruší statickou energii vznikající při spánku, která negativně ovlivňuje lidské tělo. Kdo si potrpí na dokonalost detailů, může vybírat z designových potahových látek TROPICO 2014.

Výhodou všem potahů matrací Tropico je jejich snadná údržba. Pro snadnou manipulaci jsou vybaveny zipem, který umožňuje rozdělit je na dvě poloviny a prát samostatně i v pračkách pro menší objem prádla. Zničení nežádoucích roztočů zajistí praní na 60°C.

Chránič matrace prodlouží její životnost

Potahy matrace jsou součástí její základní výbavy, ovšem pokud chcete zajistit dokonalou ochranu matrace, pořiďte si také chránič matrace. Možná se Vám to zdá jako zbytečnost, ale věřte, že dokáže prodloužit životnost matrace až o několik let! Chrání ji před znečištěním a působí jako tepelný izolant. Pro svou nepropustnost jsou chrániče matrace velmi vhodné tam, kde hrozí nekontrolovatelný únik tekutin (např. u malých dětí). Chrániče jsou v rozích vybaveny všitými gumovými pásky, kterými se snadno přichytí k matraci. Vysoká teplota praní eliminuje zdraví škodlivé mikroorganismy. Vlastnosti matrace přitom nijak neovlivní.