Neuklízejte pořád! 5 tipů, jak si doma snadno udržíte pořádek

Jak udržet čistotu v domácnosti? Tuto otázku si někdy položí každá hospodyňka. Zejména tehdy, když už má uklízení plné zuby. Máme pro vás osvědčené tipy, jak doma udržet pořádek, aniž byste museli pořád uklízet.

1. Dejte si ke dveřím rohožku. Nebo raději dvě

Zdánlivá drobnost zabrání tomu, abyste si domů natahali nečistoty z venku. Ideální je, když máte rohožky z obou stran dveří. Na venkovní si očistíte boty od největších nečistot a poté stoupnete na domácí. Na ní se zujete, boty z rohožky přesunete rovnou do botníku a jen vklouznete do připravených pantoflí.

2. Nábytek utírejte vlhčenou utěrkou

Na trhu je mnoho přípravků, které odpuzují prach z různých povrchů. Pokud je při utírání prachu použijete, prodloužíte tím interval mezi jednotlivými úklidy.

3. Co nejvíce věcí schovejte do šuplíků

Čím více věcí vám v bytě volně stojí, tím více jich musíte uklízet. Pokud si tedy stěžujete na neustálé uklízení, zvažte, zda některé “lapače prachu” neschovat. Například sbírka keramiky vypadá na pohled skvěle, na polici na ni však sedá prach, který je třeba neustále odstraňovat. Co raději sbírku přesunout do skleněné vitríny? Nezapomeňte ani na cennosti, jako jsou šperky. I v těch můžete udělat pořádek. Inspirujte se tipy Marie Kondo. Věděli jste, že i šperky si můžete uklidit metodou KonMari?

4. Zaúkolujte děti

Pokud máte děti, sami víte, že je udržení pořádku občas jen zbožné přání. Přesto máte oproti bezdětným domácnostem výhodu - malé pomocníky. Učte děti hned odmala, že si svůj nepořádek musí uklidit. Nejen, že ušetříte čas, ale navíc svým dětem vštípíte správné návyky.

5. Pořiďte si matraci s pratelným potahem

Údržbu matrace byste neměli podceňovat, protože ji tak zbavujete roztočů a prodlužujete její životnost. Kvalitní matrace by měla být co nejprodyšnější a měla by mít pratelný potah. Tyto požadavky splňuje například matrace Curem C 7000 XD. Stačí, když potah jednou měsíčně sundáte, dáte do pračky a hned máte část úklidu v ložnici za sebou.