Pro koho jsou určeny atypické matrace?

Rodiče ani geny si bohužel vybrat nemůžeme. A dědictví, které nám svým prostřednictvím předají, nám může nemalou měrou zkomplikovat běžné denní činnosti, mezi které nezpochybnitelně patří také dostatečný a kvalitní spánek. Ptáte se, co mají společného geny se spánkem? Přečtěte si v našem článku...

Odpovědí je tělesná výška, velikost postele a s ní související matrace. Problém s malou postelí a nedostatečnými rozměry matrací musí denně řešit spousta osob vyššího vzrůstu, pro které jsou standardně prodávané matrace s typickými rozměry zkrátka nedostačující. Právě proto je v této situaci žádoucí zajímat se o atypické rozměry matrací, které je možno dle vašich specifických požadavků vyrobit. Komu mohou atypické matrace ulehčit život?

Osoby vyššího vzrůstu

První a zřejmě nejpočetnější skupina osob, pro které jsou matrace s atypickými rozměry nezbytnou součástí ložnice, jsou lidé vyššího vzrůstu. Ideální volbou je matrace, která alespoň o 20 centimetrů přesahuje vaši skutečnou výšku. Doporučená šířka matrace by měla činit alespoň 90 centimetrů. V případě, že měříte 190 centimetrů, bude pro vás matrace s rozměry 90x200 jednoduše nedostatečná a krajně nepohodlná. A právě v této chvíli se dostávají ke slovu atypické matrace, které si můžete nechat prodloužit až na 220 centimetrů.

mala postel

Osoby stavějící na první místo komfort

Větší matrace nemusí nutně preferovat pouze vyšší osoby, ale také všichni ti, pro které je kvalitní spánek neodmyslitelnou součástí dne a pro svůj osobní komfort jednoduše potřebují dostatek místa i během noci. Existují také lidé menšího vzrůstu, kteří si větší postel a atypickou matraci koupí z čistě estetického důvodu.

Ať je váš důvod pro výběr atypické matrace jakýkoli, vždy se svým přáním kontaktujte prodejce, všechny matrace Curem lze totiž vyrobit i na míru. 

curem