S našimi tipy novoroční předsevzetí dodržíte!

Víte, jaká jsou 4 nejčastější novoroční předsevzetí? Víc cvičit, nepít alkohol, přestat kouřit a žít zdravěji. Přinášíme tipy, jak je letos konečně dodržet.

S novoročními předsevzetími se nejčastěji pojí 2 problémy:

  1. nedostatek motivace,
  2. příliš velké nebo neurčité cíle.

Základem je proto své předsevzetí konkretizovat a stanovit si odměny při jeho dodržování stejně jako tresty při porušování.

Budu víc cvičit

Nejprve si odpovězte na otázku, proč chcete víc cvičit. Chcete žít zdravěji? Zhubnout pár kil? Vyrýsovat svaly? Stanovte si jeden cíl, například shodit do letní dovolené 5 kg, a na ten se pak zaměřte.

Abyste měli motivaci, domluvte se na cvičení s kamarádkou. Jako trest při nedodržení cvičebního plánu si stanovte například generální úklid bytu.

Nebudu pít alkohol

Na rozdíl od předchozího předsevzetí, u tohoto se nemusíte ptát proč. Alkohol nesvědčí nikomu a když se ho vzdáte, rozhodně o nic nepřijdete. Mnoho lidí toto předsevzetí řeší nejrůznějšími detoxy, po kterých opět začnou pít.

Vy si raději stanovte jasná pravidla a dodržujte je celý rok. Může jít o zákaz pití doma, zákaz pití tvrdého alkoholu nebo nahrazení vína vinným střikem.

Přestanu kouřit

Ani zde se nemusíte ptát proč. Za své rozhodnutí si naopak zasloužíte pochvalu. Se svým záměrem se svěřte lidem ve vašem okolí - budou vás motivovat a zároveň hlídat. Druhým tipem je nevzdávat se kouření hned, ale raději postupně snižovat dávky. Zejména patříte-li mezi silné kuřáky.

Peníze, které byste jinak dali za cigarety, si odkládejte stranou a šetřete na konkrétní věc, po které toužíte. Plněním novoročního předsevzetí si tak zároveň vyděláte třeba na luxusní matraci.

Budu žít zdravěji

Toto předsevzetí je snad nejobsáhlejší ze všech. Schová se pod něj pravidelný pohyb, dieta i kvalitní spánek. Předem si proto rozmyslete, čeho a jak chcete dosáhnout. Doporučujeme zaměřit se hlavně na zdravý spánek, protože díky němu budete mít sílu na plnění dalších předsevzetí.

Základem je kvalitní matrace s ortopedickými vlastnostmi a skvělou prodyšností. Jedině taková vás ochrání před bolestmi zad i roztoči. Luxusní matrace je nejen investice do zdraví, ale především skvělá motivace pro plnění předsevzetí týkajících se zdravého životního stylu.