Seznamte se s technologiemi pro vydatný spánek

Moderní technologie už si našly cestu do všech oblastí našeho života. Vývojáři technologií a aplikací do chytrých telefonů se nám snaží usnadnit i zpříjemnit život, a mimo jiné i vylepšit kvalitu našeho spánku. Představujeme vám výběr aplikací a technických novinek, které vám zajistí vydatnější spánek.

Aplikace Sleep as Android

Tato aplikace pro chytré telefony se systémem Android vás dokáže probudit ve chvíli, kdy je váš spánek nejlehčí. Probuzení pak není tak nepříjemné jako uprostřed hlubokého spánku, kdy se vám navíc zdají sny.

Jak to dokáže? Stačí položit telefon pod polštář a aplikace Sleep as Android bude celou noc sledovat průběh fází vašeho spánku.

Náramek Jawbone

Chcete mít přehled o své celodenní fyzické aktivitě, vědět, kolik jste vyšli schodů nebo kolikrát jste se ve spánku převalili na posteli? Noste chytrý náramek Jawbone, kdykoliv ho můžete připojit do počítače a prohlédnout si všechny statistiky. Podle toho pak upravíte svou denní rutinu.

Aplikace Sleep Cycle

Pokud vlastníte telefon se systémem iOS, vyzkoušejte aplikaci Sleep Cycle. Jak název napovídá, aplikace podobně jako Sleep as Android sleduje fáze vašeho spánku. Ráno si můžete prohlédnout přehledné grafy vaší spánkové aktivity včetně doporučení, co můžete dělat lépe.

Monitorovací systém FitBit One

Pokud neradi nosíte náramky, můžete si místo něj dát malou krabičku do kapsy. FitBit One je systém, který stejně jako Jawbone sleduje vaše tělo po celý den. Zjistíte například, jak dlouho usínáte nebo kolik hodin trávíte hlubokým spánkem.

Aplikace Sleepbot

Třetí aplikace v našem výčtu je určená pro systém Android. SleepBot Dokáže zaznamenat vaše chrápání, mluvení ze spaní nebo problémy s dechem. Navíc vám dá tipy, jak spánek zlepšit.

Zaujala vás některá z těchto technologií? Pokud ano, vyzkoušejte jí! Možná se po dlouhé době konečně pořádně vyspíte.