Starou matraci vylepšete topperem

Stará matrace už vám neslouží tak dobře a váš spánek už není zdaleka tak pohodlný a pokojný jako dřív? Hodila by se nová matrace, ale nechcete nebo si nemůžete dovolit pořídit novou? Praktickým a cenově dostupnějším řešením jsou skvělé vrchní matrace neboli toppery. Přečtěte si více.

Proč topper?

Díky krycí matraci pozvednete komfort vašeho spánku do nebeských výšin! Můžete ji položit na novou i starší matraci, pokud není značně proležená. Topper má skvělé hygienické vlastnosti a je opatřen snímatelným a pratelným potahem.

Uložení vrchní matrace je velmi jednoduché, jak už napovídá název. :-) Topper položte na původní matraci a zafixujte gumovými pásky. Poté klasicky povlečte prostěradlem (přes obě matrace) a máte hotovo.

Topper pořídíte v různých variantách výšky, tuhosti a pěny. Vyzkoušejte například topper z paměťové pěny, který je oblíbený pro své skvělé ortopedické vlastnosti. Poskytne vašim kloubům úlevu a pohodlí.

Stará matrace zase jako nová?

Máte starou matraci bez zásadního poškození? Udělejte následující opatření a vychutnejte si zcela rozdílný a fantastický spánek.

  1. Sundejte potah. Většina matrací je opatřena snímatelným potahem. Sejměte jej z matrace a vyperte podle instrukcí na bočním lístku, obvykle na 60° Celsia.
  2. Vysajte matraci. Možná budete velice překvapeni, kolik prachu a malinkatých částeček kůže se nachází zrovna na vaši matraci. Je to hotový ráj pro přemnožené bakterie. Důkladně vysajte matraci z obou stran.
  3. Otřete hadříkem. Bude potřebovat kbelík s horkou vodou a čistou hadru. Vlhkým hadříkem matraci očistěte.
  4. Vyvětrejte. Ošetřenou matraci nechejte vyvětrat, nejlépe ve vertikální poloze a v bezprostřední blízkosti okna.
  5. Umístěte topper. Důkladně vyvětranou a suchou matraci uložte zpět na vhodný rošt postele a na ní položte vrchní matraci.
  6. Povlečte postel. Standardním způsobem "oblečte" svou postel do čistého a užijte si pohodlný a zdravý spánek!
  7. Opakujte. Celý proces opakujte v pravidelných intervalech! Kromě posledního bodu dodržujte údržbu minimálně jednou za tři měsíce, maximálně jednou za rok. U povlečení se doba výměny liší na síle znečištění, obvyklá ideální doba je okolo tří týdnů.