Stěhujete se do nového? Nezapomeňte na tyto 4 věci

Na kvalitě nešetři. Naše maminky nám tuto poučku vštěpovaly do hlav odmala. Jenže při pořizování nového bydlení a jeho výbavy vám z peněženky mizí peníze takovou rychlostí, že rozpočet prostě někde omezit musíte. Poradíme, kde se to opravdu nevyplatí.

1. Skříně a úložný prostor

Už při stavbě nebo rekonstrukci se zamyslete, zda má vaše nové bydlení dostatek úložných prostor. Pokud ne, zvažte vestavěné skříně. Využijete díky nim maximum prostoru a zároveň máte možnost zvolit si jejich vnitřní rozvržení. Jestliže se stěhujete do pronájmu nebo nového bytu, investujte alespoň do kvalitních skříní. Levné výrobky z překližky se rychle deformují a ty opravdu nekvalitní se vám mohou složit jako domeček z karet.

2. Kvalitní pračka

Je nenápadná, přitom na ní ze všech domácích spotřebičů záleží snad nejvíce. S kvalitní pračkou totiž můžete ušetřit čas i peníze. Zejména když máte děti. Vybírejte takovou, která umožňuje odložený start, ekologické praní a je vybavena sušičkou. To oceníte zejména v malých bytech, kde nemáte kam pověsit prádlo a do sušárny se vám běhat nechce.

3. Pohodlná pohovka

Přestože je dominantou obývacího pokoje, důležitější je, že na ní budete trávit volné večery a usazovat návštěvy. Včetně dětí. Sněhově bílý kožený gauč na tenkých nožkách sice vypadá dobře, ale praktický ani pohodlný nebude. Levné gauče zase nemusí vydržet každodenní používání a za pár let budete muset koupit nový. Zdánlivě levný kus nábytku se vám tak pořádně prodraží.

4. Vybavení ložnice

V ložnici trávíme třetinu života, proto si bez debat zaslouží kvalitní vybavení. Konec konců to děláte pro své zdraví.

Základem je kvalitní postel. Pokud do ní investujete nyní, vydrží vám na celý život. Na postel patří rošt, jehož výběr také nepodceňujte. Vybírat můžete z pevných, polohovacích nebo roštů s výklopem. Správně zvolený může posílit nebo naopak zmenšit vlastnosti vaší matrace.

Právě ta je poslední věcí, u které byste měli hledět na kvalitu. Díky výhodným akcím nemusí být ani drahá. Uvidíte, že stěhování je namáhavá činnost a kvalitní spánek oceníte!