Trendy interiérových dekorací roku 2018, které vás nesmí minout

Chystáte se zařizovat, inovovat interiér nebo jen oživit pokoje novými dekoracemi? Mezi trendy bytového designu letošního roku si vybere každý. A z módy určitě nevyjdou ani v příštích letech. Kladou totiž důraz na funkčnost, praktičnost, modernost a příjemný pocit. Inspirujte se! Třeba se vám některý styl zalíbí a výběr dekorací bude o chlup jednodušší.

Tuto jednoduchou, stylovou a nadčasovou barevnou kombinaci obdivují všichni milovníci minimalistického designu. Můžete ji kombinovat v nejrůznějších stylech, od moderních prostor po ArtDeco. Záleží jen na vás, kterou z barev vyzdvihnete. Navíc snesou kombinace výrazných ornamentů a geometrických prvků. Záleží jen na vaší fantazii a odvaze.


• Černou a bílou kombinujte třeba na koberci, polštářcích na gauč, fotkách na zdech, dlaždičkách v koupelně, nádobí v kuchyni i povlečení v ložnici. Matraci oblékněte do sněhobílého prostěradla, peřiny a polštáře zabalte do černého.

Zeleň všeho druhu

Rok 2018 hlásí návrat k přírodě a všudypřítomné zeleni. Dřevo, přírodní materiály i motivy, květinové vzory, listy, pírka, zelené stěny, potisky brouků a motýlů, spousta květináčů, závěsných rostlin nebo kokedam. Čím zelenější, tím lepší. I takto může vypadat moderní byt. Barvou roku byla vyhlášena svěží zelená barva greenery, tak se jí nebojte.

• Květinové vzory vyniknou na povlečeních, dekoračních polštářích i ubrusech. Bílou stěnu oživí tapeta s motivem džungle nebo ptačích per. Živé květiny by neměly chybět na žádném parapetu, poličce nebo skříňce.

Elegantní samet

Samet v kombinaci s výraznými barvami? Rok 2018 říká ano! Sluší mu tmavé barvy jako bordó, fialová, zelená nebo temně modrá. Jestli se nebojíte riskantních a neotřelých designových prvků, sáhněte po něm. Samet výrazně přitahuje pozornost, proto s ním neplýtvejte a dobře si rozmyslete, který kousek nábytku do něj odějete.


• Elegantnost dodá například čalounění pohovky, polštářkům nebo závěsům.


Mosaz nebo zlato?


Vždyť ono je to téměř jedno, na první pohled jsou od sebe téměř k nerozeznání. Zlatavé tóny jsou in nejen na kovových částech nábytku, září i na doplňcích. Aby vynikly, kombinujte je s neutrálními barvami a přírodními materiály.


• Mosazný můžete pořídit třeba minimalistický konferenční stolek. Třpytem na sebe upoutají pozornost dekorační polštářky se zlatými filtry.


Obrazy, obrazy a ještě jednou obrazy

Od našich rodičů a prarodičů jsme zvyklí na jeden obraz nebo svatební fotografii nad postelí. Samozřejmě, pokud máte jeden velký obraz, zaslouží si samostatnou stěnu. Jestli ale máte více malých obrázků, poskládejte je na stěnu vedle sebe. Neřešte vzdálenosti, stejné rámečky, stejné motivy. Čím větší mix stylů, tím zajímavější výsledný efekt.


• Jak vyskládat svůj životní příběh složený z různých fotografií, grafik, citátů, kreseb i maleb? Čistě dle fantazie a citu.