Viscoelastické matrace – jen stín vás kopíruje lépe

Představte si, že si po náročném dni jdete lehnout do postele a jen co položíte hlavu na polštář, přestanete vnímat okolní svět a ocitnete se ve stavu beztíže. Tento pocit je typický pro matrace z viscoelastické pěny, které se dokonale přizpůsbobí vašemu tělu, a vy díky tomu pod sebou téměř nic necítíte. Přečtěte si více!

Paměťová pěna pamatuje na každý záhyb vašeho těla

Viscoelastická pěna (jinak také líná nebo paměťová) reaguje na teplo. To znamená, že po vašem ulehnutí začne měnit svoji tuhost a měknout především v místech, na která působí největší tlak. Po chvíli se dokonale přizpůsobí vašemu tělu, v oblasti kyčlí a ramen je nejměkčí, jinde zůstává pevnou oporou.

Spánek na viscoelastické matraci je:

  • maximálně pohodlný
  • nepřerušovaný
  • zdravý pro páteř a svalstvo
  • hluboký a kvalitní

Nepřirozená poloha páteře ve spánku často bývá příčinou bolesti zad a hlavy. Na matraci z líné pěny je ale páteř vždy ve správné poloze, ať už spíte na boku, na zádech nebo na břiše. Díky tomu se uvolní všechny zádové i šíjové svaly a až do rána klidně odpočívají.

Dopřejte si luxusní spánek na matraci Curem

Při výběru nové matrace si všímejte, jak vysoká je vrstva z líné pěny. Čím vyšší, tím lépe se vám matrace zvládne přizpůsobit. Mezi nejkvalitnější matrace patří matrace značky Curem, jejichž vrstva z viscoelastické pěny tvoří téměř polovinu objemu celé matrace.

Matrace Curem C 2000 je 21 cm vysoká, spodní vrstvu tvoří pěna Curemfoam™, vrstvu pod ložnou plochou pak líná pěna Curemfoam™ Visco 85. V jádru matrace jsou ventilační kanálky, které zajišťují cirkulaci vzduchu. Luxusní potah matrace snadno vyperete na 60°, a udržíte ji tak déle jako novou.

Zažijte každou noc pocit beztíže a probouzejte se plni energie, vsaďte na viscoelastickou pěnu!