6 tipů jak na poslední chvíli shodit pár kil

Aby bylo jasno - rychlé úbytky váhy nejsou zdravé a pár kilo dole za trápení v předvánočním shonu nestojí. Hrozí totiž, že na váš oslabený organismus zaútočí všudypřítomné bacily a místo úžasného vzhledu zaujmete své okolí chřipkou jako hrom.

Naštěstí existují bezpečné způsoby, jak se i v předvánočním shonu dostat do formy.

1. Vše si naplánujte

Pokud se jednoho rána probudíte s myšlenkou, že do Vánoc zhubnete, nestačí to. Řekněte si konkrétně, kolik kil chcete shodit a jak toho hodláte dosáhnout. A buďte realističtí - víc než 5 kg není možné a denní návštěvy posilovny patrně také v období adventu nevyjdou.

hubnuti

2. Zlehka cvičte

Cvičení by ale rozhodně ve vašem plánu mělo mít své místo. Více choďte a dále zvolte pohybovou aktivitu podle svých preferencí. Pokud chcete primárně zhubnout, zaměřte se na aerobní pohyb a věnujte se mu minimálně hodinu 4x týdně.

3. Po cvičení zajděte do infrasauny

Abyste hubnutí podpořili, zajděte si po cvičení na půl hodiny do infrasauny. Blahodárné záření nejen podpoří regeneraci svalů, ale samo o sobě podporuje hubnutí. Navíc posílí imunitu a v dřevěné kabině si báječně odpočinete.

sauna

4. Sledujte si porce

Nepouštějte se do žádný dramatických diet a nehladovte. Daleko lepší je jíst pětkrát denně přiměřené porce. Základem by měla být zelenina, dietní maso (kuřecí, krůtí) a další bílkoviny (vejce, tofu). Vyhýbejte se akorát nadýmavým potravinám, které vám ploché břicho rozhodně nevykouzlí.

5. Jezte naposledy 3-4 hodiny před spaním

Večeře by měla být lehká a ideálně složená ze sacharidů, bílkovin a zeleniny. Vhodnou kombinací je třeba plátek ryby s rýží a zeleninovým salátem nebo lehké rizoto s parmezánem a houbami. Pokud by vás trápil velký hlad, dejte si ještě druhou večeři nejpozději 2 hodiny před spaním. Je to lepší, než jít spát o hladu.

6. Pravidelně a kvalitně spěte

Kvalitní spánek trvající alespoň 8 hodin neslouží jen k hubnutí, ale je to univerzální recept na krásu. Zmizí vám kruhy pod očima, budete mít zářivější pleť a také více energie na zvládnutí celých Vánoc.

Základem pořádného spánku je především kvalitní matrace, ze které ráno nebudete vstávat s bolestmi zad. Opuchlé oči zase mohou být příznakem, že je vaše matrace plná roztočů a u vás propuká alergie. Pokud uvažujete o pořízení nové matrace, doporučujeme například luxusní matraci Curem 4500.

spanek