Bolesti zad jsou 2. nejčastějším důvodem neschopenky. Zbavte se jich jednou pro vždy

Už zase nevíte, jak si v kanceláři sednout, protože vás od rána bolí záda. Není to nic výjimečného, podobnými bolestmi někdy trpělo 80 % populace. Proto jsme pro vás při příležitosti Světového dne páteře, který připadá na 16. října, připravili rady, jak se této bolestí zbavit.

Pozor na nárazové sportování


Když jste v dobré kondici, záda vás bolí jen minimálně. Bohužel mnoho lidí celé dny vysedává u počítače a do posilovny chodí jen nárazově. Tam si nastaví maximální zátěž a pak se diví, když další den nemůžou vstát z postele.

Velká nárazová námaha zádům škodí. Rizikové jsou zejména sporty, které přetěžují jednu polovinu těla jako tenis a golf.

Doktore, bolí mě záda

Bolesti zad bývají tak úporné, že si mnoho lidí kvůli nim musí k lékaři pro neschopenku. Právě bolesti zad jsou 2. nejčastějším důvodem pracovní neschopnosti. Před nimi jsou už jen nemoci dýchací soustavy jako virózy a chřipky.

Nejčastěji chodí s bolestmi zad k doktorovi lidé kolem 45 let a za posledních 10 let vzrostl počet operací zad 2krát. Chronické bolesti zad však nemusí vždy skončit na operačním stole.

Pomáhá cvičení a správná matrace

Velkou roli i v případě bolesti zad hraje prevence. Mezi nejlepší preventivní opatření patří:

  • přiměřený pohyb,
  • speciální cvičení na záda,
  • správné držení těla.

Tip: Na cvičení je důležitá i správná volba obuvi. Chodidlo musí mít dostatek prostoru, zároveň by boty měly být pevné a z prodyšného materiálu. Vyzkouštejte třeba barefoot obuv, která podpoří funkce chodidla i zdravé držení těla.

Kromě správného cvičení je důležitá i kvalitní matrace. Pokud strávíte 8 hodin v noci na staré proleželé matraci, nedivte se, že se ráno nemůžete ani zvednout.

Zkuste inteligentní matraci přímo pro lidi trpící bolestí zad


Možná však máte lepší matraci, a přesto vás záda stále po ránu bolí. Problém může být v tom, že jste na tyto problémy náchylní a potřebujete opravdu speciální matraci jako je novinka v naší nabídce Curem C 4500.

Tu jsme vyvinuli přesně na míru zákazníkům, které trápí dlouhotrvající bolesti zad. Matrace se skládá ze 3 vrstev:

1. vrstva - 11 cm vysoké zónové jádro ze studené pěny, které dodává matraci odrazovou pružnost, vzdušnost a přirozenou tuhost,

2. vrstva - 7 cm vysoká vrstva paměťové pěny o vysokém objemu, která odlehčuje, podpírá a přináší pocit stavu “beztíže”,

3. vrstva - 7 cm vysoká vrstva velmi jemné paměťové pěny, která uvolňuje napjaté svaly.

Matrace je navíc vybavená inteligentní technologií IQ COMFORT, která umí nastavit tuhost podle hmotnosti uživatele.