Čeká vás pracovní pohovor? Vyspěte se na něj!

Máte možnost získat svou vysněnou práci? Snažte se udělat maximum, abyste při pohovoru zaujali a byli připraveni! Sepsali jsme nejdůležitější fakta, která jsou pro výsledek rozhodující!

1. Jak se připravit?

  • Znalosti a informace

Bezpochyby nejdůležitější část. Popravdě si odpovězte, jestli máte požadované znalosti na nabízenou pozici, popřípadě si nějakou tu mezeru v paměti doplňte či osvěžte.

Sepište si případné otázky, které mohou během pohovoru zaznít, a přichystejte si uspokojivé odpovědi. Projděte znovu svůj životopis a nahlas si zopakujte vaše dosavadní zkušenosti. Neleňte a zjistěte si o dané firmě dostupné informace. Získáte tím plusové body a váš zájem budou brát vážně!

  • Vzhled

Obecné pravidlo pro vhodné ošacení na pohovor zní: "Mírná elegance, hlavně žádná extravagance!". Dbejte na čistotu oděvu, obuvi i sebe samého. Zvolte oblečení, které vám bude pohodlné, aby neodvádělo vaši pozornost při pohovoru.

2. Relax a spánek

Po důkladné přípravě si dopřejte trochu relaxace a uvolněte svou mysl. Pusťte si například oblíbenou muziku, zapalte svíčky a naložte se do horké vany. Až uznáte za vhodné a osušíte se, neopouštějte svůj milý rituál příliš rychle. Naopak se zabalte do příjemného županu a vychutnejte si třeba ještě teplý čas s medem.

Zapomeňte večer před pohovorem na bujaré večírky a ponocování. Dopřejte si kvalitní spánek! Potřebujete se cítit svěže a vyhnout se maskování kruhů pod očima. Dlouhý spánek s vámi dokáže zázraky.

3. Co si vzít s sebou?

Předem se ujistěte, že máte vše, co po vás zaměstnavatel požaduje. Někteří chtějí doložit různé certifikáty nebo diplomy. Nechtějí je po vás? Pak si je stejně vezměte s sebou a vyčkejte si na vhodnou příležitost, kdy je potenciálnímu zaměstnavateli ukážete. Ocení minimálně vložený čas a energii do vaší přípravy.

Vždy mějte při sobě vytisknutý životopis, papír a něco na psaní. To je základ!

Nezapomeňte si doma úsměv a pozor na podceňované podání ruky. Pevný a sebevědomý stisk. Stisku ala leklá ryba se vyhněte!

Přejeme hodně štěstí a úspěchu v získání své vysněné práce!