Jak matrace z paměťové pěny pomáhají s bojem proti bolestem zad, kloubů a svalů

V tomto článku si přiblížíme, jak může luxusní matrace z paměťové pěny pomoci s bojem proti bolestem zad a svalů, jakož i při dalších problémech, jako jsou přeležené rameno, bolest kyčlí a časté buzení.  To může mít vliv nejen na kvalitu vašeho spánku, ale také na vaše celkové zdraví a pohodu. 


Jak funguje paměťová pěna a jaké jsou její výhody

Matrace z paměťové pěny jsou navrženy tak, aby se v reakci na tlak pomalu tvarovaly podle těla, a tím rovnoměrně rozložily tělesnou hmotnost. Zároveň jsou pružné a po odstranění tělesné hmotnosti a tlaku se vrátí do původního tvaru. Paměťová pěna při kontaktu s tělesným teplem změkne, vytvaruje se podle vašich jedinečných kontur a rovnoměrně rozloží vaši hmotnost. 

Další důležitou součástí fungování paměťové pěny je to, že její viskozita klesá s teplotou. To znamená, že čím je teplejší, tím je méně tuhá a pružnější. To je důvod, proč jsou matrace z paměťové pěny po určité době ležení na nich měkčí nebo poddajnější, protože vaše tělesné teplo zvyšuje teplotu spací plochy.  

 pametova_pena

Jak paměťová pěna pomáhá uvolnit napětí v těle a zlepšit kvalitu spánku

Paměťová pěna snižuje tlaková místa po celém těle tím, že rovnoměrně rozkládá vaši váhu po matraci. Když spojíte odlehčení tlaku s tvarováním a podporou páteře, jakou poskytuje paměťová pěna, výsledkem je pohodlná matrace, která se sama vytvaruje kolem vašich ramen, zad a boků a zabrání tak vzniku bolestivých míst, jako jsou bolesti kyčlí a ramen po probuzení. Matrace z paměťové pěny snižují riziko vzniku proleženin a zlepšují krevní oběh. Právě dobrý krevní oběh snižuje možnost vzniku bolesti a necitlivosti kloubů.

bolest_zad

Spánková poloha při bolestech zad

Podle posledních studií je nejúčinnější spánkovou polohou pro úlevu od bolesti zad spánek na boku s polštářem vloženým mezi kolena. To pomáhá odlehčit vašim zádům. Nohy si mírně přitáhněte k hrudníku, ale nepokrčujte je (fetální poloha), protože to by mohlo bolsti zad ještě zhoršit. Paměťová pěna je jedním z nejlépe tvarovaných materiálů pro osoby spící na boku, protože tlumí tlak na boky, ramena a kolena, právě při spánku na boku. To je nezbytné, pokud spíte na jednom boku několik hodin bez otáčení.

Doporučené matrace z paměťové pěny

 

Curem C 3500 - Pečlivě zvolené nejkvalitnější materiály, jejich speciální pořadí a poměr zajistí výjimečný pocit beztíže, kdy matrace nevyvíjí na tělo žádný tlak. Nejvyšší funkčnost a komfort doladí pratelný potah s obsahem přírodních vláken. 

Curem C 7000 XD - Najděte si cestu k dokonalé regeneraci společně s matrací Curem. Model C 7000 XD je jako jediný z celé řady tvořen čtyřmi vrstvami, které vám během spánku zajistí absolutní pohodlí a uvolnění. Výjimečnost mu dodává pěna XDURA s mimořádnými vlastnostmi, jakými jsou extra pružnost, vysoká houževnatost a skvělá termoregulace. Je vhodnou volbou pro ty, kdo se více potí. Matrace disponuje také zvýšenou nosností 150 kg.