Jakou matraci zvolit, když spíte na boku

Usínáte a probouzíte se v poloze na boku? Nejste rozhodně sami, takto podle průzkumů spí naprostá většina lidí. Tělo však není v rovné poloze a v některých místech, jako jsou boky a ramena, vytváří větší tlak na matraci. Přečtěte si, jaké matrace vám zajistí pohodlný spánek na boku, a proč.

Vyzkoušejte línou pěnu a ramenní kolébky

Na proleželých nebo levných matracích z nekvalitních materiálů vás v poloze na boku všechno tlačí. Taková matrace totiž není schopná reagovat na zvýšený tlak v oblasti ramen a kyčlí. Moderní materiál, jako je líná pěna, se však tlaku přizpůsobí a okopíruje tvar vašeho těla, aniž by vytvářela protitlak.
Některé matrace mají navíc takzvané ramenní kolébky:

  • jsou to změkčená místa v oblasti ramen
  • speciální ramenní klíny upravují tuhost matrace pod rameny, a zároveň zvyšují setrvačnost paměťového efektu líné pěny
  • díky tomu vás v poloze na boku nic netlačí, páteř i všechny svaly odpočívají v přirozené poloze

Matrace Curem se vám dokonale přizpůsobí

Luxusní matrace vyrobené ze speciální líné pěny Curemfoam™ té nejvyšší kvality promění váš spánek v maximálně pohodlný prožitek. Líná pěna tvoří téměř polovinu výšky každé matrace, obvykle asi deset centimetrů. To je ve srovnání s ostatními matracemi s línou pěnou až desetkrát vyšší vrstva!

  • Pro pohodlný spánek na boku doporučujeme především matraci Curem C 5000 EGO, případně její tvrdší verzi Curem C 5000 EGO HARD.
  • Obě matrace mají vysokou vrstvu líné pěny a ramenní kolébky z termoaktivní BIO pěny, vyrobené ze sójového oleje.
  • Celková výška matrací je 26 centimetrů.
  • Matrace jsou navíc díky vzduchovým kanálkům pro odvod vodních par velmi vzdušné.

Na matracích Curem se však díky vysoké vrstvě líné pěny pohodlně vyspíte v jakékoliv poloze. Přesvědčte se sami, jaký je to rozdíl!